Masz problem z osiągnięciem pożądanej temperatury w Twoim domu? Odnosisz wrażenie, że koszty opału są coraz większe? Nic dziwnego… dom który nie posiada żadnej izolacji nie jest zbyt komfortowy w codziennym użytkowaniu a co sprawia, że ciepło które tak bardzo chcemy zatrzymać w środku ucieka nam na zewnątrz.

Ocieplenie domu to nie mały wydatek jednak jest to bardzo korzystna dla nas inwestycja. Tym bardziej, że ten jednorazowy wydatek będzie się nam zwracał dzięki temu, że zaoszczędzimy na kosztach grzewczych. Posiadamy różnego rodzaju materiały izolacyjne. Trzeba jednak pamiętać, że to nie koszt materiału jest najważniejszy a jego wytrwałość. Najczęstszym materiałem który jest wybierany jest styropian lub wełna mineralna. Styropian kusi niska cena oraz to, że istnieje możliwość samodzielnego montażu. Montaż wełny mineralnej wymaga więcej pracy jak i więcej ostrożności. Jednak gwarantuje on nam bardzo dobrą izolację cieplną a dodatkowym atutem jest pełnienie funkcji akustycznej – doskonale pochłania dźwięk.

Wyróżniamy również Wełnę szklaną – jest lżejsza a dodatkowo mniej pyli.

Wełna skalna – odporna na ogień. Jej włókna wytrzymują nawet do 1000oC  co jest jej ogromnym atutem.

Wyróżniamy też – płyty z wełny, maty z wełny oraz granulat. Mamy wiele możliwości jeśli chodzi o ocieplenie domu, jednak najczęstszym wykorzystywanym materiałem jest styropian, który okazuje się najtańszym i wcale nie najgorszym materiałem na ocieplenie domu.