Ogrodzenia kamienne wyglądają pięknie ale często przerastają nasze koszty związane z ich założeniem. Wiele osób zapomina o tym, że istnieją o wiele tańsze alternatywy droższych ogrodzeń które często przypominają kamień naturalny, są to ogrodzenia betonowe, ich prefabrykaty. Szeroką bazę ofert można znaleźć w firmie produkującej ogrodzenia betonowe – kostki brukowe – wiaty czy garaże w Bydgoszczy.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli jest najtańszym pomysłem na zrobienie ogrodzenia, wykonanym z zagęszczonego przez wibrowanie betonu. Jego główną zaletą jest to, że bardzo szybko można je zamontować jak i rozmontować. Składa się ono z kwadratowych, betonowych słupków o wysokości 1-2,5m z przebiegającymi wzdłuż dwóch boków rowkami które wsuwa się betonowe panele. Są one dostępne w wielu wzorach.

Kolejna propozycja to ogrodzenie ze zbrojnego betonu monolitycznego. Ustawione bez zaprawy ogrodzenie zbroi się prętami stalowymi i wypełnia wewnątrz betonu. Aby nie wyglądało surowo można jak najbardziej obłożyć je płytkami kamiennymi dla lepszego efektu.

Istnieją również betonowe bloczki – można je wznosić z litych, łupanych bloczków które świetnie imitują łupane kamienie. Takie betonowe bloczki również możemy znaleźć w różnych kolorach oraz wzorach.