Problem z dostępem do energii elektrycznej praktycznie dziś nie występuje. Jest tak szczególnie w dużych miastach a nawet na wsi pod miastem przerwy w jego dostawie zdarzają się bardzo rzadko. Dawniej szczególnie w czasie burz były zasadniczo pewne. Teraz poprawiła się zdecydowanie infrastruktura oraz sama sieć jest modernizowana. Przerwy w dostawie prądu zdarzają się najczęściej na skutek poważnych awarii bądź w wyniku powodzi, nawałnic i tym podobnych zdarzeń. Siła natury już nie raz udowodniła, że nie można jej niedoceniać. Widać to po wydarzenia nie tylko w naszym kraju. Takie sytuacje to jednak na szczęście tylko sporadyczne, choć tragiczne wydarzenia.

Obecnie jednak mamy praktycznie swobodny dostęp do prądu. Czasami największą bolączką staje się pojemność stosowanych w urządzeniach baterii. Chwilowy rak ładowarki również jest problemem. Korzystając czy to ze smartfona, tableta, MP3/4, laptopa czy nawet GPS-u wykorzystujemy ich rozmaite funkcje oraz aplikacje. Korzystamy z Internetu, słuchamy muzyki, oglądamy filmy i jesteśmy obecni na portalach społecznościowych. Wszystko to zużywa bardzo szybko energię. Dodatkowo w większości przypadków mamy ustawiony wysoki poziom jasności, który również wpływa na zużywanie energii. Chcąc dłużej pracować na baterii warto, więc wyłączyć poszczególne programy oraz aplikacje. W centrach handlowych coraz częściej znajdziemy miejsca rekreacyjne bądź inne gdzie znajdziemy zestaw kabli umożliwiające naładowanie urządzenia. Nie są to, co prawda ławki solarne jednak i tak oferują atrakcyjne możliwości.

Jeżeli jednak takie miejsca są zajęte warto mieć pod ręka powerbanka lub inne podobne urządzenie. Taka przenośna bateria zapewni energię na kilka godzin, co z pewnością pozwoli zakończyć pracę lub dotrzeć do domu. Podobne rozwiązania opisywane są na stronie Tania Energia. Ich atrakcyjność to nie tylko pojemność (w zależności od modelu). Ważny jest tu również ich niewielki rozmiar. Pozwala to na ich schowanie w kieszeni, torebce lub kosmetyczce. Należy jednak zawsze pamiętać, że nawet najbardziej pojemny powerbank nie zda się na nic, jeżeli nie będzie naładowany. W takich sytuacjach warto dysponować takim przenośnym urządzeniem, które zasilane jest energia słoneczną.