Jeśli już zdecydujesz się na remont swojego mieszkania musisz pamiętać o 5 podstawowych krokach które oszczędzą twój czas a co najważniejsze… nerwy. Remont mieszkania to zmiana którą powinno się dobrze przemyśleć i zaplanować tak by ominęły nas niepotrzebne dodatkowe wydatki czy też niezbyt miłe niespodzianki. Na samym początku musisz zdecydować:

- co chcesz zmienić? Przejdź i na spokojnie obejrzyj dokładnie swoje mieszkanie. Jako priorytet postaw te rzeczy które wymagają natychmiastowej naprawy i zrobią najwięcej bałaganu.

Jeśli masz problem z zaplanowaniem nowego wystroju zawsze można:

- zatrudnić architekta – który pomoże, zaplanuje czy podrzuci jakiś pomysł.

Następnym krokiem będzie:

- oszacowanie kosztów – jeśli dysponujesz chwilą wolnego czasu a dodatkowo jesteś w stanie sam przeprowadzić remont nie musisz decydować się na specjalną ekipę remontową – jednak masz taką możliwość. Należy jednak przed rozpoczęciem remontu i przed podpisaniem umowy ustalić stawkę oraz : termin realizacji – który jest naszym kolejnym krokiem. Pamiętaj również o rozważnym kupowaniu. Wiele razy bywa tak, że wchodząc do sklepu z marszu bez pomocnej „listy” z pewnością, że wiesz czego dokładnie potrzebujesz okazuje się, że wychodzisz z niego ze stertą niepotrzebnych rzeczy. Dlatego ważne jest ścisłe określenie tego czego potrzebujesz. To działa. A dzięki temu na pewno zaoszczędzisz.