Wynajem nieruchomości stał się niezwykle popularny w dzisiejszych czasach. Najczęściej jednak gdy słyszy się o wynajmie na myśl nasuwa nam się mieszkanie lub jakiś lokal komercyjny czy garaż. Najczęściej zapomina się o tym, że dobrym pomysłem na wynajem może być również wynajem apartamentu.

Tego typu nieruchomość powinna być ulokowana najlepiej w większym mieście, gdzie odbywa się duża ilość spotkań biznesowych czy tam gdzie przebywa dużo osób które lubią podróżować. Podstawą bardzo dobrego apartamentu jest projekt. Musi on być zrobiony przez architekta który idealnie dopasuje ze sobą każdy szczegół tak by na zdjęciach każdy pokój wyglądał jak marzenie a co za tym idzie przyciągał klientów. Ceny również muszą być odpowiednio dobrane.

 Ważna jest również dobra reklama. Wiadomo nie od dziś, że reklama jest „dźwignią handlu”.  Idealnym przykładem na apartament marzeń jest apartament w Łodzi. Wynajem apartamentów jest tam szczególnie dopracowany. Całość została tam przebudowana z XIX- wiecznej fabryki co nadaje jej ciekawą formę i jednocześnie alternatywę dla większości mieszkań czy hoteli.